7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ YUSUF ŞEREFOĞLU YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ, KİLİS GAP CHEETOS ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ’NDE EĞİTİM GÖREN ÇOCUKLARA, "EV KAZALARI , İLK YARDIM VE HİJYEN" KONULU EĞİTİM VERDİLER.

7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Yüksekokulu öğrencileri, Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören çocuklara, ’ev kazaları, ilk yardım ve hijyen’ konulu eğitim verdi.
Kilis GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi’nde, Yusuf Şerefoğlu Yüksekokulu öğrencileri tarafından çocuklara ve annelerine ’ev kazaları, ilk yardım ve hijyen’ konulu eğitim verildi. Eğitimde, Yüksekokul Müdürü Mustafa Doğan Karacoşkun, Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Sibel Sevinç ve Öğretim Görevlisi Nilgün Katrancı ile GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Müdürü Hülya Soydinç hazır bulundu.

 

 

 

Hemşirelik Öğrencilerinden Binbir Suratlı Umut Etkinliği     Üniversitemiz Y. Ş. Sağlık Yüksekokulu 4. Sınıf öğrencilerine sosyal sorumluluk proje dersi kapsamında Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı konulu bir  panel düzenlendi.

 

     Öğr. Gör. Nilgün Katrancı’nın sorumluluğunda gerçekleştirilen panele Kilis Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Zeynep Oya Erdem ve Gaziantep Bölgesi Akdeniz Kök Hücre Merkezi görevlilerinden Mehmet Ali Özberk ile Alparslan Aksoy konuşmacı olarak katıldı.

 

   Konuşmacılardan Mehmet Ali Özberk kan bağışı konusunda, Alparslan Aksoy ise kök hücrenin nasıl elde edildiği konusunda hemşire adaylarını bilgilendirdi.

 

     Konuşmalardan sonra panel, öğrencilerin soruları ile devam etti. Panel sonunda öğrenciler, kurulan kan bağışı standında kan bağışı ve kök hücre bağışında bulundular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme: 2015-12-29 13:32:17
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2018