Hemşirelik Bölümü hocalarımızdan Dr. Öğr. Üyesi Melike Yavaş Çelik ve Arş. Gör. Rabia Arpacı tarafından “Günümüz Sorunu İnternetsiz Yaşayamamak” Başlıklı Söyleşi Gerçekleştirildi

                           s 1

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Günümüz Sorunu İnternetsiz Yaşayamamak” başlıklı söyleşi, Üniversitemiz Arş. Gör. Rabia Arpacı’nın yönlendiriciliği ve Dr. Öğr. Üyesi Melike Yavaş Çelik’in sunumuyla gerçekleştirildi.

s 2

Söyleşinin başında, salgın sürecindeki güncel sayısal verilerden hareketle, internet kullanımının her yaş grubunda arttığını dile getiren Yavaş Çelik, internetin tarihi seyrinden ve ülkemizde ne zamandır kullanıldığından bahsetti. İnternet bağımlılığının, kullanıcıların kontrol yeteneğini ilişkisel, mesleki ve sosyal problemlere sebep olacak derecede etkileyebilen, yeni ve genellikle tanınmamış klinik bir rahatsızlık olduğunu ifade etti. Teknoloji bağımlısı kişilerde görülen davranışlara değinen konuşmacı, teknoloji bağımlılığının psikolojik ve fizyolojik zararlarından bahsetti. Yavaş Çelik, söz konusu bağımlılıktan kurtulabilmek için yasaklar konulmasından ziyade, sosyal olunması, hobiler geliştirilmesi, kitap okunması ve profesyonel destek alınması gerektiğini söyledi.

s 3
Söyleşi, soru-cevap kısmının ardından teşekkür konuşmalarının tamamlanmasıyla sona erdi. 

Söyleşiye bu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=bYM18uGjAOw

 

 


                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2021