Duyurular RSS

Tüm Duyurular

Etkinlikler RSS

Tüm Etkinlikler

Fakültemizde, “Öğrencilik Hayatında Edebiyat ve Şiir” Başlıklı Söyleşi Gerçekleştirildi

Üniversitemizde, “Öğrencilik Hayatında Edebiyat ve Şiir” Başlıklı
Söyleşi Gerçekleştirildi
Üniversitemiz Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yönetimi Bölümünün düzenlediği ve Sağlık Yönetimi Topluluğu bünyesinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. M. Fatih Kanter’in katılımıyla, “Öğrencilik Hayatında Edebiyat ve Şiir” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.
İnsanın var oluş hikâyesiyle birlikte bir ihtiyaç olarak ortaya çıkan kendini ifade etme durumunun, zaman içerisinde edebiyat kavramını ve türlerini ortaya çıkardığını ve şiirin de bu edebi türler arasında, sözün özü olarak ifade edilebilecek olan en etkili türlerden biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Kanter; insan hayatının her döneminde olduğu gibi, öğrencilik hayatında da şiirin yadsınamaz bir yeri olduğunu ifade etti. Salonda bulunan öğrenci ve akademisyenlere, genelde edebiyatın ve özelde ise şiirin, bir boş zaman işi olmadığını vurgulayarak, sürekli olarak iyi eserler okumalarını tavsiye etti. Daha sonra, katılımcıların sorularını da yanıtlayan Kanter, kendi yazmış olduğu bir şiiri seslendirerek konuşmasını sonlandırdı.

Fakültemiz Sağlık Yönetimi Bölümünün düzenlediği ve Sağlık Yönetimi Topluluğu bünyesinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. M. Fatih Kanter’in katılımıyla, “Öğrencilik Hayatında Edebiyat ve Şiir” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.İnsanın var oluş hikâyesiyle birlikte bir ihtiyaç olarak ortaya çıkan kendini ifade etme durumunun, zaman içerisinde edebiyat kavramını ve türlerini ortaya çıkardığını ve şiirin de bu edebi türler arasında, sözün özü olarak ifade edilebilecek olan en etkili türlerden biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Kanter; insan hayatının her döneminde olduğu gibi, öğrencilik hayatında da şiirin yadsınamaz bir yeri olduğunu ifade etti. Salonda bulunan öğrenci ve akademisyenlere, genelde edebiyatın ve özelde ise şiirin, bir boş zaman işi olmadığını vurgulayarak, sürekli olarak iyi eserler okumalarını tavsiye etti. Daha sonra, katılımcıların sorularını da yanıtlayan Kanter, kendi yazmış olduğu bir şiiri seslendirerek konuşmasını sonlandırdı.

 

                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2024