Duyurular RSS

Tüm Duyurular

Etkinlikler RSS

Tüm Etkinlikler

Sağlık Topluluğu ve Hemşirelik Bölümü Öğrencilerimiz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapsamında Etkinlikler Gerçekleştirdi

 

 “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla Yusuf Şerefoğlu SBF Hemşirelik Bölümü öğrencilerimiz Sağlık Topluluğu organizasyonu ile kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Şenay ŞEKEROĞLU’nun öncülüğünde Öğr. Gör. Funda Gül BİLGEN, Dr. Öğr. Üyesi N. Nesrin İPEKÇİ ve Araş. Gör. Büşra ATSAL tarafından koordine edilen etkinliklerde, üniversitemiz Merkez kampüsü, Kilis Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesi ve Kilis Devlet Hastanesi’nde standlar kurularak, afişler asılarak ve broşür dağıtımı yapılarak üniversitemiz akademik ve idari personelleri, öğrencileri ve Kilis Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesi ve Kilis Devlet Hastanesi’ nde hizmet alan hasta ve hasta yakınlarına yönelik farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz Kilis Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kilis İl Emniyet Müdürlüğü ve Kilis Jandarma Komutanlığı personellerinin katılımı ile ilimiz Cumhuriyet Meydanı’ nda düzenlenen etkinliklere katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlikte şiddetin öncelikle bir insan hakları ihlali ve halk sağlığı önceliği olduğu, şiddete karşı sessiz kalınmaması gerektiği, şiddete maruz kalan kadınların veya tanık olan şahısların 112 Acil Çağrı Merkezi ve Alo 183 Sosyal Hizmet Danışma Hatlarını arayarak veya KADES uygulaması üzerinden şikayet/ihbar başvurusu yapabilecekleri,  şiddet mağdurlarına verilen hizmetler, hakları, alınabilecek tedbirler ve KADES uygulaması vb. konularda bilgiler paylaşılarak, broşürler dağıtıldı.

                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2024