Hemşirelik Öğrencilerimizden Sosyal Sorumluluk Projeleri

 

 

SAĞLIKLI MİNİKLER PROJESİ

 
Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 4.sınıf öğrencileri Dr.Öğr.Üyesi F.Esen SARIGÜLLÜ ÖNALAN tarafından yürütülen Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında ‘‘SAĞLIKLI MİNİKLER’’ isminde bir proje hazırladılar. Bu projeyle çocuklarda enfeksiyöz diyareyi önlemek hedeflendi. Bu amaçla hazırlanan video ile Yunus Emre İlkokulu 1., 2., 3., ve 4., sınıf öğrencilerine EBA sistemi üzerinden eğitim verildi. Videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Yunus Emre İlkokulu’na enfeksiyöz diyareyi önlemeye yönelik hazırlanan afişler asıldı.

 

https://youtu.be/9-sTHN8yqkA

 

Sağlıklı Minikler

 

Yapılan eğitimden sonra ise geri dönüşler gecikmedi. Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinin eğitimden sonra geri dönütlerinden hazırladığımız videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


https://www.youtube.com/watch?v=rUj9xURKNTg&feature=youtu.be

 

Sağlıklı Minikler 2

 


KANSERSİZ YAŞAM PARMAKLARINIZIN UCUNDA

 

Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 4. Sınıf öğrencileri Dr.Öğr.Üyesi F. Esen SARIGÜLLÜ ÖNALAN tarafından yürütülen  ‘Sosyal Sorumluluk’ dersi kapsamında ‘KANSERSİZ YAŞAM PARMAKLARINIZIN UCUNDA’ adlı sosyal sorumluluk projesi hazırladılar. Bu proje ile her ayın belirli bir gününde kadınların evde meme muayenesi yapmasını anlatan takvim ve meme kanserinde erken tanınınn önemini anlatan video hazırladılar. Proje kapmasında hazırlanan takvim ve video Kilis 7 Aralık Üniversitesi akademisyenlerine ve personellerine ulaştırıldı. Videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;


 https://youtu.be/3Y4_OfBkSsE

 

Kansersiz Yaşam

Kansersiz Yaşam Projesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


 

 

HÜCREN ORDU OLSADA UMUDUN BİR SAVAŞÇI, VAR MISIN SAVAŞMAYA


Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında “Hücren ordu olsa da umudun bir savaşçı, her şey inanmakla başlar var mısın savaşmaya?” isminde bir sosyal sorumluluk projesi hazırladılar. Bu projeyle toplumun lösemiye karşı bilinçlendirilmesini sağlamak aynı zamanda çocuklarımıza destek olmayı amaçladılar. Bu amaç kapsamında hazırlanan eğitim videosu sosyal medya üzerinden paylaşılarak her kesimden her yaştan insanın erişmesi sağlandı. Ayrıca hazırlanan afiş fakültemize asıldı.
Videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kJ3KcvVOLc8
 

 

Hücre

 


BİLİNÇSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMINA SON


Yusuf Şerefoğlu   Sağlık  Bilimleri    Fakültesi   Hemşirelik   Bölümü öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi dersinde ‘Bilinçsiz Antibiyotik Kullanımına Son’ adlı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler. Bu proje kapsamında bilinçsiz antibiyotik kullanımı hakkında bilgilendiren eğitim videosu çekildi. Eğitim videosu sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Bu proje kapsamında hazırlanan afiş Osman Koç Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği panosuna asılarak, polikliniğe gelen hastalar antibiyotik direnci ve doğru antibiyotik  kullanımı konusunda bilinçlendirildi.

Hazırlanan video aşağıdaki linktedir;


https://youtu.be/mmiBwLO1eyw

 

 

Bilinçsiz Antibiyotik

 

 

 

Bilinçsiz Antibiyotik 2

                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2022