Duyurular RSS

Tüm Duyurular

Etkinlikler RSS

Tüm Etkinlikler

Üniversitemizde Hemşirelik Haftası Kutlama Etkinliği Düzenlendi!!!

 

   Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda, Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Kutlama etkinliği düzenlendi.

  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hemşirelik Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından hazırlanan şiir dinletisi ile devam etti. Üniversitemiz Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Esen SARIGÜLLÜ ÖNALAN açılış konuşmalarını yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Selver GÜLER başkanlığında “Hemşireler Geleceğimiz” başlıklı panel gerçekleştirildi. Panelistlerden olan üniversitemiz Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ebru ÖZTÜRK ÇOPUR, Kilis Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hatice ÖZKAPTAN, Hemşire Zeynep ZARİF ve Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencisi Abdullah BÖLÜKBAŞ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi. Etkinlikte; hemşirelik mesleğinin sağlık sistemi içerisindeki yerine, gelecekte hemşirelik mesleğinin karşı karşıya kalabileceği değişimlere ve Uluslararası Hemşireler Birliği’nin (International Council of Nurses) 2024 yılı için belirlemiş olduğu “Hemşirelerimiz, Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” temasına vurgu yapıldı. 

  Daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ruhat Yaşar, Kilis İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kadir SÖYLEMEZ, Kilis Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fazıl ARISOY ve Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa CİNOĞLU tarafından etkinliğe olan katkılarından dolayı panelistlere, düzenleme kurulu üyelerine ve şiir okuyan öğrencilere teşekkür belgesi takdim edildi.

 

 

hh 1

 

 

hh 2

 

hh 3

 

hh 4

 

hh 5

 

hh 6

 

hh 7

 

 

 

 

 

 

                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2024